5 najlepszych miejsc na oświadczyny

Noclegi

Są takie wspomnienia, które w pamięci zostają na zawsze. Niezaprzeczalnie, jednym z nich są zaręczyny. Dlatego warto zadbać o to, by moment ten był idealny w każdym detalu. A to dla każdej pary oznaczać to może coś innego.

Wspólne miejsce

Wiele par uznaje, że najlepsze miejsce na zaręczyny to takie, z którym już łączą się jakieś romantyczne wspomnienia. Może to być np. miejsce pierwszej randki lub pocałunku. Niekiedy są to miejsca trudno dostępne, w innych przypadkach przestrzeń publiczna. Najważniejsze jednak by intencja oświadczającego się została poprawnie odczytana przez drugą stronę. To sprawi, że chwila zaręczyn stanie się magiczna.

Klasyka gatunku

Wiele par nie wyobraża sobie lepszego miejsca do zadania tego ważnego pytania, niż ulubiona restauracja. Piękne i wytworne otoczenie, obsługa kelnerska, wykwintne dania pozwalają dodać zaręczynom blichtru i elegancji, która powinna takim momentom towarzyszyć. Jednocześnie równie dobrym pomysłem mogą być oświadczyny podczas romantycznej kolacji przy świecach w domu. Kulinarne starania z pewnością zostaną docenione przez przyszłą narzeczoną.

Tradycyjnie w domu rodzinnym

Choć wydawać by się mogło, że nowoczesność i niezależność dominują w każdej sferze życia współczesnego człowieka, to wciąż jest tam miejsce na tradycję. Jednym z przejawów szacunku do wartości rodzinnych może być oficjalne poproszenie rodziców o rękę ich córki. W tym przypadku najlepsze miejsce na zaręczyny to dom rodzinny przyszłej panny młodej. Po uzyskaniu zgody rodziców oraz samej narzeczonej będzie można od razu rozpocząć świętowanie okresu narzeczeństwa.

Na wakacjach

Każde miejsce, które pozwala się zrelaksować i odprężyć to potencjalne najlepsze miejsce na zaręczyny. Dlatego bardzo wielu oświadczających się wybiera moment zachodu słońca na plaży, chwilę tuż po zdobyciu górskiego szczytu czy podczas wizyty w zapierającym dech w piersi miejscu. Są też pomysły bardziej ekstremalne jak np. oświadczyny podczas wspólnego skoku ze spadochronem lub nurkowania na rafie koralowej.

Miejsce niespodzianka

Niekiedy warto zdecydować się odejść od schematu i zrobić drugiej połówce niespodziankę. Szczególnie w długich związkach można spodziewać się, że kolejna rocznica lub wizyta w eleganckim miejscu będzie stanowić potencjalną okazję do powiedzenia „tak”. Wówczas idealnym miejscem na oświadczyny może okazać miejsce i okazja zupełnie nietypowa. Pozwoli to na zbudowanie zupełnie nowego wspomnienia, które będzie kojarzyło się jedynie z tym wyjątkowym dniem.