wczasy odchudzające w górach

Dlaczego wczasy odchudzające w górach bardziej motywują niż dieta?

Turystyka

Szczupła sylwetka jest marzeniem wielu osób i dlatego szukają one sposobu na szybkie schudnięcie, ale nie każda metoda daje zadowalający efekt. Dlaczego wczasy odchudzające w górach są skuteczniejsze i bardziej motywują do dbałości o sylwetkę niż samodzielnie podjęte kroki w domowym zaciszu?

Ludzie z tym samym problemem

Kiedy odchudzamy się w domu zwykle otaczają nas osoby, które przechodzą na dietę i nie podejmują własnych kroków w celu schudnięcia. Niestety w takich okolicznościach motywacja do chudnięcia spada – nie ma nikogo, kto będzie wspierał, pomagał i najzwyczajniej w świecie rozumiał, że w trakcie całego procesu chudnięcia czasem jest trudno. We wczasach odchudzających w górach biorą udział osoby, które także chcą schudnąć, a to oznacza, że wzajemnie będziecie się rozumieć i wspierać. Uniknie się także pokusy, by zjeść coś niedietetycznego, co akurat jedzą domownicy.

Oczywiście – odchudzanie w domu może oznaczać, że ktoś z domowników także przejdzie na dietę, są różne grupy wspierające się i tak dalej. Jednak nadal wszystko jest trudniejsze niż w trakcie wczasów odchudzających w górach, ponieważ te osoby są daleko, a w bliskim otoczeniu mnóstwo takich, które zupełnie nie chcą się włączyć w proces chudnięcia.

Poczyniony wydatek

Wyjazd na wczasy odchudzające w górach oznacza poniesienie wydatków, a to z kolei motywuje do tego, by faktycznie schudnąć. Te wydatki będą większe, mniejsze, ale zawsze będą.

Można tutaj zauważyć, że jeśli chce się schudnąć, to zawsze poniesie się koszty, bo nawet karet na siłownię kosztuje. To niewątpliwie prawda, jednak koszt karnetu a wczasów odchudzających w górach będzie jednak zupełnie inny, a więc i poziom motywacji będzie się różnił. Kto nie zna osoby, która mówiła, że od początku roku będzie ćwiczyć na siłowni, a potem nic z tego nie wychodziło, mimo kupionego karnetu?

Wiedza i dobre nawyki

Uczestnictwo we wczasach odchudzających w górach pozwala na wyrobienie sobie już pierwszych ważnych nawyków, które będą procentować w przyszłości.

To nie jest jedyna zaleta – w trakcie wczasów odchudzających w górach spotyka się specjalistów – trenerów, dietetyków, lekarzy. Dzięki nim zdobywa się wiedzę, którą później można wykorzystać w domu.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu zdrowia Sofra