Jak powstaje sorbet?

Restauracje

Sorbet to orzeźwiający mrożony przysmak, składający się z owoców (soku lub owocowego puree), wody oraz cukru. Ten mrożony deser prawie nigdy nie zawiera produktów mlecznych ani nabiału. Aby powstał świeże owoce, takie jak arbuz, banan i truskawka, są krojone na kawałki lub przetwarzane na sok czy też puree, a następnie ubijane w maszynie do lodów wraz z syropem cukrowym.

Bezpieczny dla alergików

Sorbet, na ogół, nie zawiera glutenu, w związku z czym jest przyjaznym dla osób z nietolerancją glutenu lub celiakią deserem. Będzie też bezpieczny dla osób uczulonych na laktozę.

Przygotowywanie domowego sorbetu

Przygotowując sorbet w domu, najlepiej wybierać owoce bogate w pektyny i błonnik, takie jak winogrona, gruszki lub banany, aby końcowy produkt był smaczny i posiadał jedwabiście kremową konsystencję. Sorbety o bardziej orzeźwiającym smaku łatwo zrobisz z owoców cytrusowych lub arbuza.

Jak powstaje sorbet i z czy jest on produktem wegańskim?

Sorbet składa się z wody, cukru i świeżych owoców (puree lub soku).

Czy zatem sorbet będzie odpowiednim deserem dla wegan? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, jak dany sorbet został zrobiony. Choć zdecydowana większość sorbetów nie będzie zawierała produktów pochodzenia zwierzęcego niektóre przepisy na sorbety wymagają wykorzystania składników takich jak miód, mleko lub żółtka jaj, które nie są wegańskie. Najlepiej zatem zawsze zapoznać się dokładnie ze składnikami konkretnego deseru.

Sorbet a lody

Sorbet i lody należą chętnie wybieranych letnich deserów. Czym się między sobą różnią? Warto wiedzieć, że lody posiadają o wiele wyższą zawartość tłuszczu, co zawdzięczają użytej do ich przygotowania śmietanie. Dzięki temu lody, w przeciwieństwie do sorbetu, mają bardziej treściwą i kremową konsystencję. Podczas przygotowywania lodów wykorzystywane są także jajka – rzadko lub prawie nigdy nieużywane do zrobienia sorbetu. W związku z tym sorbet będzie lżejszym, zdrowszym i mniej kalorycznym deserem.Po komponenty i koncentraty do przygotowywania sorbetów zajrzyj na stronę internetową: http://siorbet.pl!