Czy da się schudnąć szybko i skutecznie?

Sprzęt turystyczny i sportowy

Wiele osób marzy o tym, aby zrzucić zbędne kilogramy szybko i raz na zawsze. Tymczasem nad masą swojego ciała trzeba pracować nieustannie, szczególnie w przypadku osób, które kiedyś walczyły z nadwagą lub otyłością. Badania pokazują, że takie osoby już zawsze będą musiały pilnować wielkości zjadanych porcji oraz aktywności fizycznej.

Skąd wziąć motywację do odchudzania?

Motywacją do odchudzania powinna być troska o stan swojego zdrowia. Tylko prawidłowa masa ciała może powstrzymać rozwój niektórych chorób cywilizacyjnych. Osoby otyłe prędzej czy później będą cierpiały na różne schorzenia ortopedyczne. Ból kręgosłupa, ból kolan to tylko przykłady.

Wczasy odchudzające w górach to dobry pomysł dla większości osób otyłych. Na takim zorganizowanym wyjeździe można spotkać osoby z takim samym problemem, które również poszukują motywacji do tego, aby w końcu schudnąć. Po przyjeździe do domu można utrzymywać ze sobą kontakt i dalej wzajemnie się motywować.

Operacja bariatryczna

Operacja bariatryczna to ostateczność. Ta metoda leczenia otyłości przeznaczona jest dla wszystkich tych, których BMI wynosi powyżej 40 albo powyżej 35, jeżeli cierpią na choroby związane z otyłością. Może być to na przykład nadciśnienie, cukrzyca, choroba wieńcowa.

Przed wykonaniem operacji bariatrycznej lekarz zadaje pytanie, w jaki sposób pacjent walczył już ze swoją otyłością. Najczęściej ludzie podejmowali już bardzo wiele prób, mają za sobą różne diety, ćwiczenia z trenerem. Wszystkie te wysiłki zakończyły się niepowodzeniem. Być może nastąpił spadek liczby kilogramów, ale później przyszedł efekt jojo i kilogramy wróciły.

Wczasy w górach

Jakie są zalety wczasów w górach? Przede wszystkim spokój i czyste powietrze przyciągają turystów w te miejsca. Wczasy odchudzające w górach będą miały zatem również inne zalety niż tylko utrata zbędnych kilogramów.

Niewiele osób ma to szczęście, że udaje im się schudnąć szybko i skutecznie, raz na całe życie. Tak samo jak ktoś nie przytył w 10 dni, tak samo trudno jest zrzucić zbędne kilogramy w 10 dni. Potrzeba więcej czasu i zaangażowania.