Kraków od A do Z: Jak przemierzyć królewskie miasto z gracją?

Sprzęt turystyczny i sportowy

Miasto, gdzie historia spotyka się z nowoczesnością, a każdy zakamarek kryje niejedną tajemnicę. Kraków to prawdziwa perła w koronie Polski. Ale jak sprawnie poruszać się po jego uliczkach, unikając krakowskich pułapek? Oto Twoje ABC komunikacji w sercu Małopolski!

Spacerowicz czy tramwajarz? Kraków na piechotę i na kółkach

Jednym z najpiękniejszych sposobów poznawania Krakowa jest z pewnością własne nogi. Brukowane ulice Starego Miasta, malownicze kamienice czy kręte alejki Kazimierza – wszystko to czeka na Ciebie, byś je odkrył krok po kroku. Ale jeśli nogi powiedzą dość lub planujesz dłuższy wypad, np. do Nowej Huty, krakowska komunikacja miejska wskoczy Ci na pomoc. Tramwaje i autobusy kursują tu jak w zegarku, a aplikacje mobilne ułatwią Ci życie!

Od rzeki do góry – poruszaj się smart!

Bulwary Wiślane to idealne miejsce na rowerowy wypad. Chłoniesz świeże powietrze, podziwiasz Wawel z innej perspektywy i… uff, jakie to wzniesienie! Tutaj z pomocą przychodzą rowery elektryczne Kraków. Dzięki nim żadne podgórskie wzniesienie nie jest Ci straszne. E-rower pozwala przemierzyć Kraków z wiatrem we włosach, nie martwiąc się o kondycję.

Taksówka, czyli as w rękawie

Jeśli jesteś po nocnym koncercie w Rotundzie czy po romantycznej kolacji w jednej z krakowskich restauracji, taksówka to często najlepsza opcja. Dzięki aplikacjom takim jak Bolt czy Uber, zamówienie auta to bułka z masłem. Bezgotówkowe płatności, sprawdzeni kierowcy – to komfort i bezpieczeństwo w jednym.

Kraków to miasto, które ma wiele do zaoferowania. Czy zdecydujesz się na spokojny spacer, dynamiczną przejażdżkę e-rowerem, tramwajowy rajd czy wygodną taksówkę, jedno jest pewne: Kraków zawsze Cię zaskoczy. W końcu jak mawiają miejscowi, w Krakowie każda ulica ma swoją duszę – pozostało jej tylko posłuchać.