Domki do wynajęcia nad jeziorem Czorsztyńskim

Noclegi

Planujesz wakacje nad Jeziorem Czorsztyńskim? Jeśli tak, to z pewnością warto zastanowić się nad wynajęciem domku. Gdzie przenocować i dlaczego właśnie w tym regionie?

Jezioro Czorsztyńskie

Jezioro Czorsztyńskie to niezwykle urokliwe miejsce. Oprócz urzekającego górskiego krajobrazu można tam podziwiać również ruiny gotyckiego zamku z XIV wieku oraz okazałą zaporę na Dunajcu. To właśnie ta ostatnia atrakcja przyczyniła się do powstania jeziora Czorsztyńskiego.

Zbiornik Czorsztyński leży w Kotlinie Nowotarskiej. Z jednej strony otaczają go Pieniny Spiskie, a z drugiej Pieniny Właściwe. Długość całej linii brzegowej wynosi 29,7 km. Średnia głębokość zbiornika to 18,9 m, jednak gdy zbiornik jest całkowicie napełniony wzrasta ona do 49,5.

Ciekawy jest fakt, że wysokość względem poziomu morza, na jakiej znajduje się zbiornik, jest zmienna. Waha się pomiędzy 510 a 534 m. n.p.m. Wynika to jednak nie – jak mogłoby się wydawać – z ruchów tektonicznych, lecz po prostu z różnic w piętrzeniu wody występujących w różnych okresach.

Osada Brzezia

Domki do wynajęcia nad jeziorem Czorsztyńskim to dobry pomysł na miłe spędzenie wakacji. Szczególnie gdy mamy możliwość przenocowania praktycznie nad samym brzegiem. Taką możliwość oferuje nam Osada Brzezia.

Ośrodek dysponuje domkami urządzonymi w góralskim stylu. W środku znajdują się dwie sypialnie z balkonami (2 i 3-osobowa), przedpokój oraz salon z telewizorem, a także łazienka, duży taras widokowy i w pełni wyposażona kuchnia. Szczególnie atrakcyjną opcją jest możliwość spędzenia miłego wieczoru przy kominku!

Osada Brzezia oferuje również szereg atrakcji dla osób chcących aktywnie spędzić czas na zewnątrz. Na terenie obiektu można rozpalić grilla, a dzieci mają do dyspozycji plac zabaw. Ponadto, oprócz zwiedzania zamku i zapory, pobliska okolica oferuje możliwość spływu Dunajcem, odbycia rejsu statkiem po jeziorze, a także udania się na wycieczkę w Pieniny i Gorce, w tym na Górę Wdżar i do Wąwozu Homole.

Domki Pod Kuźnią

Po przejechaniu na drugą stronę Jeziora Czorsztyńskiego docieramy do miejscowości Falsztyn. Domki do wynajęcia nad jeziorem oferuje tam ośrodek „Domki Pod Kuźnią”. W drewnianych chatkach należących do ośrodka znajdują się trzy sypialnie i łazienka. Do dyspozycji gości jest również aneks kuchenny oraz taras ze stolikami i leżakami. Jest również opcja dla amatorów pieczonej kiełbasy. Każdy z domków ma na wyposażeniu grilla.

W okresie wiosenno-letnim ośrodek oferuje również atrakcje dla aktywnych fizycznie. Oprócz bliskości jeziora wypoczywający mogą skorzystać z możliwości wypożyczenia rowerów. Ponadto dzieci mogą aktywnie spędzać czas na placu zabaw.

Dla osób, którym nie wystarczą zwykłe wędrówki górskie, otoczenie ma również niezwykłą ofertę. Oprócz zamków w Czorsztynie warto wybrać się na wycieczkę po Szlaku Architektury Drewnianej. Czy nie są to wystarczające argumenty za skorzystaniem z oferty domków do wynajęcia nad jeziorem Czorsztyńskim?