Ustroń – doskonałe miejsce na wypoczynek o każdej porze roku

Noclegi

Ustroń to idealne miejsce do odpoczynku w otoczeniu pięknej, górskiej przyrody. To miasto leżące w Beskidzie Śląskim nad Wisłą jest znanym i bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów uzdrowiskiem. Na urlopowiczów czekają tutaj niezwykle atrakcyjne szlaki turystyczne, liczne trasy rowerowe, a w zimie stoki narciarskie. Poza tym noclegi w Ustroniu są urozmaicone pod względem cenowym czy oferowanych atrakcji, dlatego bez problemu każdy znajdzie tutaj coś odpowiedniego do swoich potrzeb.

Noclegi Ustroń centrum

Kurort ten w dużej mierze utrzymuje się z turystyki, dlatego dysponuje doskonale przygotowaną bazą noclegową. Noclegi w Ustroniu zróżnicowane są pod względem cenowym, lokalizacji, ale też oferowanych udogodnień. Możemy wybierać wśród droższych opcji takich jak cztero- czy pięciogwiazdkowe hotele, lub po prostu skorzystać z wynajmu pokoi. Pokoje Ustroń to dobra opcja dla tych którzy chcą jak najwięcej skorzystać z atrakcji tego uzdrowiska i którzy nie chcą przepłacać.

Warto też wziąć pod uwagę noclegi Ustroń centrum, jest to po prostu rozwiązanie wygodne, ale i bezpieczne. Jeśli nie dopisze nam pogoda i wycieczki górskie nie będą możliwe, wówczas bez problemu skorzystamy z miejskich atrakcji takich jak chociażby grota solna, basen solankowy, wieczorne wyjście do amfiteatru czy obiad w dobrej restauracji, oferującej staropolską, regionalną kuchnię.

Ustroń dla aktywnych

Ustroń to miejscowość, do której warto przyjeżdżać praktycznie o każdej porze roku. W lecie turyści mogą oczywiście wybrać się na liczne i niezwykle malownicze szlaki górskie, ale też szlaki rowerowe. Dla urozmaicenia warto również skorzystać z miejscowych kortów tenisowych czy basenu kajakowego. W zimie na turystów czekają wyciągi narciarskie. W Ustroniu są cztery takie obiekty.

Ponadto warto wybrać się do pobliskiego skansenu – Starej Zagrody, w którym zobaczymy odrestaurowane budynki z XVIII wieku, w tym między innymi dawną stodołę. Z pewnością niezwykłą atrakcją będzie też wizyta w Sokolarnii na górze Czantoria „Anatum”. W miejscu tym zobaczymy różne gatunki drapieżnych ptaków, takich jak: jastrzębie, sokoły, orły, w tym słynnego bielika oraz sowy.

Ustroń do doskonałe miejsce na wypoczynek o każdej porze roku, nie tylko za sprawą licznych atrakcji, ale też świetnej bazy noclegowej na każdą kieszeń.