Niezapomniana majówka nad morzem

Noclegi

Maj to idealny miesiąc, by wybrać się nad nasze polskie morze. Dlaczego? Jest już coraz cieplej, nadmorskie miasteczka budzą się do życia, a ich punkty gastronomiczne i usługowe otwierają się, natomiast nie ma tylu turystów co w środku sezonu, więc w ciszy i spokoju można poleżeć na plaży i napawać się tym, co dała nam natura. W maju ceny noclegów również są zdecydowanie niższe.

Atrakcje nad morzem Bałtyckim

W zależności od miejsca, które wybierzemy do spędzenia weekendu majowego nad morzem – czeka tam na nas wiele ciekawych i wyjątkowych atrakcji. Wiele osób od lat wybiera Sopot, który słynie nie tylko z malowniczych i urokliwych miejsc, pięknej plaży, wyjątkowego molo, ale także z wielu znanych w całej Polsce restauracji, kawiarni, barów oraz dyskotek, gdzie można spotkać znane osoby z telewizji. Wybierając ten region – warto także z przyjaciółmi i rodziną wybrać się do Gdańska, które zachwyci każdego pasjonata sztuki i nie tylko. Czeka tu nas bowiem wiele miejsc wartych odwiedzenia, między innymi: Bazylika Mariacka, Westerplatte czy Muzeum Marynarki Wojennej. Chcąc uciec w bardziej kameralne miejsca – można wybrać się do licznych parków oraz na dzikie plaże, których w tym regionie nie brakuje.

W drugą stronę

Wiele osób wybiera się w drugą stronę – czyli majówka nad morzem w Świnoujściu. To miasto również od lat przyciąga turystów z całej Polski, którzy kochają błękitną wodę, szum fal oraz szerokie, piaszczyste plaże. Świnoujście oferuje turystom Muzeum Rybołówstwa Morskiego, niezwykłe widoki z Falochronu oraz liczne kawiarnie i restauracje, w których świeża i soczysta rybka smakuje wyjątkowo. Nie brakuje tu także bogatej bazy noclegowej. Odwiedzający to miasto mogą wybierać od drogich i ekskluzywnych hoteli, efektowne pensjonaty jak i bardzo ciekawe apartamenty i kwatery prywatne.

Dlaczego tak wielu Polaków wybiera na odpoczynek nasze polskie morze?

Wielu Polaków nie wyobraża sobie majówki oraz wakacji nigdzie indziej. To bowiem nasze nadmorskie miejscowości kryją w sobie mnóstwo wyjątkowych atrakcji oraz malowniczych miejsc dla każdego. Zarówno starsi, jak i ci młodzi nie mogą się nudzić. Oprócz pięknej plaży i zachwycającego morza, aquaparków, muzeów i miejsc wypełnionych historią, kulturą i sztuką można bardzo dobrze się bawić w parkach rozrywki, parkach linowych oraz uprawiać różnorodne sporty. Jeżeli planujemy wybrać się w maju nad morze – warto już teraz poszukać noclegu, gdyż te rozchodzą się w tym czasie jak świeże, ciepłe bułeczki. Dobra zabawa i świetnie spędzony czas gwarantowany – udanego wypoczynku!