Wczasy odchudzające – impulsem do tego, aby wytrwać w dopiero co rozpoczętej diecie.

Noclegi

Nie łatwo jest z dnia na dzień zmienić swój styl życia. Wymaga to sporego wysiłku i zaangażowania emocjonalnego. Niemniej w grupie łatwiej walczyć ze swoimi wewnętrznymi demonami. Dlatego wczasy odchudzające kończą się zazwyczaj sukcesem i są impulsem do dalszych zmian.

Ile trwają odchudzające wczasy?

A to już zależy od tego, jakie fundusze są przeznaczone na ich organizację. Zazwyczaj takie turnusy lecznicze nie są dłuższe niż czternaście dni. Po dwóch tygodniach pensjonariusze rozjeżdżają się do swoich domów i tam wdrażają w życie wszystko to, czego się na tych wypoczynkowych wczasach nauczyli.

Zwykle chodzi o to, że zaczynają zwracać większą uwagę na to, co jedzą. A zajęcia fizyczne nie są już koniecznością i przymusem. Stają się raczej radosną powinnością, do której podchodzi się z energią i entuzjazmem. Odchudzające wczasy może i nie leczą nadwagi i innych chorób, ale na pewno stają się motorem napędowym, który wywołuje lawinę pozytywnych zmian.

Dla kogo są przeznaczone wczasy odchudzające?

Po pierwsze dla osób, które mają sporą nadwagę i nie potrafią się jej samodzielnie pozbyć. Dzięki codziennym grupowym ćwiczeniom, wycieczkom w teren oraz poradom dietetyków- zyskują nową motywację do walki o zgrabne i szczuplejsze ciało. Po drugie wczasy odchudzające to dobra profilaktyka dla osób z chorobami serca, miażdżycą oraz cukrzycą.

Im też nie zaszkodzi odrobina ruchu i przejście na mniej kaloryczną dietę. Wreszcie odchudzające wczasy wybierają także seniorzy, bo chcą po prostu rozruszać swoje ciało i dowiedzieć się, co mogliby jeszcze zrobić, aby poczuć się jeszcze lepiej oraz odrobinę młodziej.

Na czym polega sekret wczasów odchudzających?

Zapewne na tym, że plan dietetyczny w trakcie turnusu jest układany indywidualnie pod każdą z osób. Ludzkie organizmy różnią się przecież między sobą i należy o tym pamiętać. Każdy ma swój unikalny sposób spalania kalorii i należy się tylko do niego odpowiednio dopasować, by zobaczyć pierwsze efekty kuracji.

Wczasy dla ludzi z problemami zdrowotnymi są takie skuteczne także dlatego, że odbywają się grupowo. Toteż nikt nie chce odstawać od innych i stara się schudnąć oraz nie łamać wcześniejszych wspólnych ustaleń dotyczących diety. To owocuje tym, iż waga rzeczywiście zaczyna iść w dół.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Instytutu Zdrowia Sofra.