Nocowanie w Ustroniu

Noclegi

Ustroń to jeden z najpopularniejszych kurortów wypoczynkowych położony na terenie województwa śląskiego. Jest to miasto uzdrowiskowo – wypoczynkowe położone w Beskidach, u stóp Równicy. Do Ustronia można przyjechać na narty, na wędrówki po górach lub do sanatorium. Ustroń jest również bardzo dobrą bazą wypadową do zwiedzania Górnego Śląska, Małopolski, a także północnej części Czech i Słowacji.

Noclegi ustroń – gdzie spać?

Wybierając się na kilkudniowy wypad do Ustronia warto zawczasu zarezerwować nocleg. Tamtejsze hotele i pensjonaty mogą nie mieć wolnych miejsc noclegowych, szczególnie w czasie długich weekendów, Świąt, Sylwestra czy okresu wakacyjnego. O miejsce w hotelu lub apartamencie może być ciężko także w czasie zimowych ferii, kiedy to do Ustronia przyjeżdżają narciarze.

Pokoje ustroń

W Ustroniu znajduje się bardzo dużo pensjonatów prowadzonych przez miejscowe rodziny. W tego typu obiektach można znaleźć nocleg w przystępnej cenie. Pokoje gościnne oferowane przez miejscowych mieszkańców oferują zazwyczaj całkiem dobry standard, który zaspokoi oczekiwania większości turystów. Poza sezonem za pokój z łazienką należy zapłacić co najmniej 40-50 zł, ceny w sezonie są nieco wyższe i zazwyczaj zaczynają się od 60 zł za osobę.

Ustroń noclegi w apartamentach

Apartamenty wakacyjne to doskonałe rozwiązanie dla rodzin z dziećmi oraz dla grup przyjaciół i znajomych. Najczęściej można znaleźć apartamenty jedno i dwupokojowe, które wystarczą dla maksymalnie 4 do 6 osób. W Ustroniu bez problemów można znaleźć też apartamenty trzy i czteropokojowe, które pomieszczą nawet do 10 osób. Ceny apartamentów zaczynają się od około 120 zł za dobę, co przy 3 – 4 osobach wydaje się bardzo korzystne. Większość obiektów oferujących mieszkania wakacyjne czy apartamenty na wynajem nalicza dodatkowe opłaty za sprzątanie czy przygotowanie obiektu. To znacznie podnosi koszt krótkiego wyjazdu (np na weekend). Koszt przygotowania apartamentu wynosi najczęściej od 100 zł w górę – zależnie od standardu i wielkości.

Szukając noclegu w Ustroniu warto przejrzeć oferty w internetowych porównywarkach oraz odwiedzić strony lokalnych hotelarzy. Zanim wybierzemy konkretne miejsce, dobrze jest się zapoznać z opiniami innych użytkowników.