Jak spędzić czas w Szczyrku?

Noclegi

Sympatycy górskich wycieczek często szukają miejsc, gdzie ilość turystów jest mniejsza. Przede wszystkim z tego względu, iż wiąże się to zazwyczaj z mniejszą ilością ludzi na szlakach, przez co mogą się wyciszyć i poukładać codzienne myśli. Jednym z miejsc, które jest mniej popularne niż inne górskie miejscowości jest Szczyrk.

Nieduże miasteczko pełne uroku

Szczyrk jest niedużym miasteczkiem, które leży w niedalekiej odległości od Wisły. Szczyrk jest przede wszystkim popularny wśród osób, które spędzają dużo czasu przemierzając górskie szlaki. Osoby, które chcą odpocząć w miejskim stylu raczej nie kojarzą tego miejsca.

W Szczyrku można znaleźć wiele ciekawych miejsc prócz gór. Z tego względu warto zastanowić się, czy domki szczyrk nie będzie dobrym rozwiązaniem na kilkudniowy wypad ze znajomymi. W innym wypadku apartamenty szczyrk również mogą być kuszące. Poza tym, w mieście znajduje się kilka fajnych knajp i karczm. Osoby, które chcą jednak gotować same, mogą skorzystać ze szczyrk apartamenty, które najczęściej posiadają pełny kompleks kuchenny.

Jak spędzić czas w Szczyrku?

Jak na każdą górską miejscowość, najlepszą rozrywką również w tym miejscu są piesze wędrówki po okolicznych szlakach. Jest ich bardzo dużo więc każdy znajdzie coś dla siebie. Osoby początkujące mogą zacząć od mniejszych górek, których jest w okolicy dość sporo. Osoby bardziej doświadczone mogą nawet przejść pieszo do Wisły, pokonując Skrzyczne oraz Baranią górę. Bez względu na rodzaj trasy warto zabukować sobie apartamenty Szczyrk, aby mieć dobre miejsce wypadowe.

Szczyrk jest położony niedaleko takich miejscowości jak Skoczów czy Cieszyn. Oba miejsca są bardzo ciekawe, więc warto je zwiedzić. W tym celu Szczyrk apartamenty wydają się być jeszcze bardziej potrzebne. Można śmiało powiedzieć, że wypad w te rejony może trwać nawet 2 tygodnie i bez problemu znajdziemy ciekawe zajęcie, inne niż chodzenie po górach. W okolicy jest też dość sporo stawów gdzie można łowić ryby, dlatego fanatycy wędkowania powinni wziąć ze sobą swój najlepszy sprzęt.

Wypad do Szczyrku może być bardzo dobrym doświadczeniem. Wynajem domki Szczyrk w przypadku wyjazdu ze znajomymi wydaje się być wręcz obligatoryjne. Miasto oferuje wiele atrakcji, a w okolicy można znaleźć jeszcze wiele więcej ciekawych rzeczy do robienia.