Oryginalne miejsca na oświadczyny

Noclegi

Zaręczyny są dniem bardzo ważnym i symbolizują miłość i chęć spędzenia wspólnie reszty życia. Aby ten dzień był wyjątkowy, musi być dobrze zorganizowany, ale też efekt zaskoczenia jest niezwykle istotny. Gdzie się oświadczyć i w jaki sposób to zrobić, aby przyszła żona powiedziała „tak”?

Oświadczyny podczas wyjazdu

Coraz więcej osób decyduje się na oświadczyny podczas urlopu czy wypadu weekendowego w różne zakątki kraju i świata. Jest to ciekawy sposób, a często jedyny, aby zorganizować wszystko tak, by przyszła narzeczona nic nie podejrzewała.

Nad morzem można przygotować piknik o zachodzie słońca i na pewno będzie to wspaniała chwila dla dwojga kochających się osób, które chcą spędzić ze sobą resztę życia. Można oczywiście oświadczyć się na szczycie jakiejś góry, która na przykład była pierwszą górą, na którą ukochani weszli wspólnie.

Jak przygotować i zorganizować oświadczyny?

Jeśli wiadomo już, gdzie się oświadczyć, to kolejnym krokiem jest zorganizowanie wszystkiego i przygotowanie w taki sposób, aby ukochana niczego nie podejrzewała.

Najlepiej zatem poprosić o pomoc osoby trzecie, które na przykład zarezerwują stolik w restauracji lub kupią szampana i przygotują kolację. Dobrze jest wszystko dokładnie przemyśleć dwa razy, aby nie zapomnieć o jakimś ważnym szczególe czy nawet o wzięciu pierścionka, bo bez pierścionka mogłoby się nie udać.

Spontaniczne oświadczyny

Niekiedy zdarza się tak, że decyzja o ślubie zapada spontanicznie, a więc mężczyzna oświadcza się bez wcześniejszych przygotowań, planowania i kupna pierścionka. To też jest sposób na oświadczyny, a celebrować tę chwilę można już potem wspólnie.

W takiej sytuacji najczęściej pierścionek kupuje się razem już po podjęciu decyzji o przyszłości we dwoje, a także zaprasza się najbliższych na kolację, aby oznajmić tę wspaniałą wiadomość. Spontaniczne oświadczyny mają swój urok szczególnie dla mężczyzny, dla którego jest to też zaskoczenie. Przecież nie planował tego, ale stwierdził, że musi teraz poprosić o rękę swoją ukochaną.