Półkolonie marzeń

Atrakcje turystyczne Noclegi

Jak mówi znane polskie przysłowie – czego Jaś się nie nauczy tego Jan nie będzie umiał. Sentencja ta zawiera w sobie uniwersalną mądrość – dziecko powinno jak najbardziej aktywnie przeżywać swoje dzieciństwo bo to właśnie czas gdy człowiek najszybciej chłonie wiedzę. Warto więc zadbać o to by nasze dziecko w okresie wakacyjnym nauczyło się czegoś ciekawego i rozwinęło się. Ciężko tego dokonać jeśli pracujemy i nie jesteśmy w stanie znaleźć czasu by edukować dziecko i zabierać je w ciekawe miejsca. Istnieje jednak sposób by rozwiązać ten problem.

Półkolonie dla dzieci – na czym to polega?

Półkolonie są niczym innym jak zorganizowanymi zajęciami grupowymi dla dzieci w czasie wakacji, ferii lub innym okresie wolnym od zajęć dydaktycznych. Zajęcia odbywają się zazwyczaj w godzinach pracy rodziców dzięki czemu mogą być oni spokojni o swoje dzieci.

Na półkoloniach odnajdziemy profesjonalnych opiekunów, którzy dobrze zajmą się dziećmi i zapewnią im nie tylko wypoczynek ale dawkę wiedzy i humoru. Półkolonie to więc idealne rozwiązanie dla rodziców dzieci, które z różnych przyczyn czy to materialnych czy z powodu lęku oddalania się na pełnowymiarowe kolonie zostałyby w wolnym czasie w domach bez opieki. Z pewnością lepiej gdy dzieci nauczą się czegoś lub będą oddawały kulturalnej rozrywce niż miałyby zostać w domach i na przykład grać na komputerze.

Na co uważać na półkoloniach?

Przede wszystkim należy sprawdzić czy półkolonie są organizowane przez osoby nadające się do tego i mające stosowne kwalifikacje i uprawnienia do pracy z dziećmi. W innym przypadku lepiej nie zapisywać dzieci na taki rodzaj wypoczynku. Ponadto warto przejrzeć opinie o danych półkoloniach w internecie jeśli podobne wydarzenie o zbliżonym programie już odbywało się. Jeśli ma pozytywne oceny i rodzice czy dzieci, które już w tym uczestniczyły chwalą program, najpewniej warto wysłać tam swoje dziecko.

Oczywiście trzeba też dokładnie sprawdzić program półkolonii. Trzeba to zrobić by wiedzieć dokładnie co nasze dzieci będą robić w planowanym czasie, jakie będą miały posiłki i czy jest w programie ubezpieczenie. Wiadome jest też, że trzeba oszacować czy w ogóle program danych półkolonii wart jest swojej ceny.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu rozwoju.