Wisła – dlaczego warto się tam wybrać?

Noclegi

W Polsce jest bardzo wiele uroczych miejsc i urokliwych miasteczek, a Wisła z pewnością do nich należy. To bardzo ciekawe miejsce, które oferuje wiele niezwykłych atrakcji turystycznych. Dlaczego warto wybrać się do Wisły na wakacje albo chociaż na weekend? Oto lista naszych informacji.

Tanie noclegi Wisła

Noclegi w Wiśle są stosunkowo tanie. To jeden z tych powodów, dla których warto jechać akurat tam. Na pewno nie zapłacisz tyle, co na przykład w Zakopanem, więc noclegi w Wiśle to świetne rozwiązanie na niskobudżetowy wypad w góry. Oczywiście możesz znaleźć tutaj nie tylko pokoje Wisła oferuje także hotele i miejsca o wiele bardziej ekskluzywne, jeśli masz akurat ochotę zaznać luksusu.

Atrakcje w Wiśle

Jednak atrakcyjność miasta to nie tylko tanie noclegi Wisła oferuje bardzo wiele różnych atrakcji, które warto zobaczyć. Największą popularnością cieszy się oczywiście skocznia Adama Małysza i galeria „Sportowe trofea Adama Małysza”, w której można zobaczyć różnego rodzaju dekoracje i zdobycze najbardziej wybitnego polskiego skoczka. To znacząca postać w historii polskiego sportu i Wisła właśnie słynie jako jego rodzinne miasto. W centrum znajduje się także Aleja Gwiazd sportu, gdzie można zobaczyć gwiazdę nie tylko skoczka narciarskiego, lecz także innych wybitnych sportowców.

Wisła może pochwalić się także ciekawą architekturą. Od zabytkowego dworca, po wille, jak Zameczek Myśliwski. Warto także zajrzeć do Muzeów i Galerii, z Muzeum Magicznego Realizmu na czele. To opcja nie tylko dla miłośników sztuki.

Wisła jako miejsce dla piechurów

Nie można jednak zapomnieć, że Wisła leży w górach i to szlaki górskie powinny być na pierwszym miejscu. Jest to niezwykłe miasto o niezwykle atrakcyjnym i malowniczym położeniu. Szlaki dla siebie znajdą zarówno początkujący, jak i bardziej wprawieni piechurzy, którzy uwielbiają górskie wycieczki.

Właśnie z tego powodu do miasta ciągną całe tłumy. Jeśli chodzi o pokoje Wisła oferuje bardzo wiele miejsc, schronisk i pensjonatów, w których można wynająć coś na swoją kieszeń. Warto jednak zawczasu zarezerwować miejsce, ponieważ w najbardziej atrakcyjnych momentach roku, jak majówka, wakacje czy długie weekendy, może okazać się, że miasto jest oblężone. Na uwagę zasługuje także szeroki wybór restauracji, w których można spróbować zarówno tradycyjnego góralskiego, jak i nowoczesnego jedzenia i modnych kuchni z wielu miejsc świata.