Zakres świadczeń realizowanych w ośrodku zdrowia w Karpaczu

Sprzęt turystyczny i sportowy

Ośrodek zdrowia w Karpaczu to miejsce, gdzie w sposób bezpieczny i profesjonalny można zadbać o swoje zdrowie. Realizowane są tutaj wszelkie świadczenia niezbędne do postawienia podstawowej diagnozy, a także istnieje możliwość wykonania potrzebnych badań laboratoryjnych czy uzyskania skierowania na leczenie specjalistyczne.

Ośrodek zdrowia Karpacz – świadczenia oferowane w placówce

W ośrodku zdrowia w Karpaczu można skorzystać z wielu świadczeń wchodzących w skład podstawowej opieki medycznej. Pacjenci bez wątpienia najczęściej korzystają z porad lekarzy rodzinnych oraz pediatrów.

W przychodni można również wykonać zlecone przez lekarza, podstawowe badania laboratoryjne. Pielęgniarki środowiskowe wykonują zarówno na miejscu, jak i w domu pacjenta podstawowe zabiegi, a kobiety w okresie połogu mogą liczyć na opiekę położnej środowiskowej.

Ośrodek zdrowia Karpacz – leczenie w czasie pandemii

Od początku trwania pandemii koronawirusa ośrodek zdrowia w Karpaczu stara się w sposób bezpieczny zarówno dla pacjentów, jak i lekarzy oraz pielęgniarek zapewnić właściwą opiekę medyczną. W przypadku pojawienia się jakichkolwiek niepokojących objawów warto w pierwszej kolejności skontaktować się z przychodnią telefonicznie i wstępnie ustalić sposób kontaktu z lekarzem.

Wprowadzone obostrzenia, a także dbałość pracowników przychodni pozwalają w znacznym stopniu zminimalizować ryzyko zarażenia się wirusem Covid 19. Przestrzeganie podstawowych zasad, takich jak przyjście o ustalonej godzinie wizyty, dezynfekcja rąk oraz stosowanie maseczki ochronnej sprawiają, sprawiają że wizyty w przychodni są bezpieczne.

Ośrodek zdrowia Karpacz – na czym polega konsultacja telefoniczna?

Tak zwana teleporada jest obecnie bardzo często stosowaną metodą kontaktu pomiędzy lekarzem, a pacjentem. Każdego dnia wiele osób z powodzeniem korzysta z takiego rozwiązania. Konsultacja telefoniczna to po prostu krótka rozmowa, w takcie której lekarz stara się zebrać od pacjenta wszystkie informacje potrzebne do postawienia diagnozy.

W dalszym ciągu część osób korzysta z teleporady niechętnie, uważając, że nie zastępuje ona tradycyjnego badania. Należy jednak pamiętać, że w przypadku jakichkolwiek wątpliwości można ustalić z lekarzem wizytę w gabinecie.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Instytutu zdrowia Sofra.