Kaski POC

Sprzęt turystyczny i sportowy

Kaski POC – czy to się w ogóle opłaca? A może lepiej nie inwestować w taką ochronę? Może w ogóle kaski nie są potrzebne podczas uprawiania sportów zimowych? Jak jest naprawę? Przekonajmy się!

Kaski narciarskie

Historia kasków – a w zasadzie hełmów, gdyż taka była ich pierwotna nazwa – sięga osiemnastego wieku. Pierwsze hełmy wykonywane były ze stali, ozdobionej wzmacniającym grzebieniem oraz kitą. Wówczas kaski stosowano przede wszystkim do ochrony głowy przed uderzeniem ciężkimi narzędziami podczas wojen czy bitew. Z czasem kaski, jako ochronniki głowy, zaczęły mieć coraz szersze zastosowanie. Dziś kasków używa się nie tylko w sporcie ale i w niektórych grupach zawodowych. Kaski zyskały nowy wygląd a materiał, z którego są wykonywane, nie ma w zasadzie nic wspólnego z ciężką stalą. Jakie więc kaski są warte uwagi, jeżeli mowa o zimowych sportach?

Kaski poc

Nie od dziś wiadomo, że zjeżdżając na nartach czy snowboardzie, kask jest podstawą wyposażenia sportowca. Upadków podczas nauki jazdy na nartach a nawet podczas bardziej profesjonalnego zjeżdżania, nie da się niekiedy uniknąć. Kask pozwala czuć się bezpiecznie. Nie dopuszcza do urazów głowy, wstrząśnienia mózgu czy potłuczenia. Nie można tutaj ani z niego rezygnować, ani oszczędzać. Co zatem warto wybrać? Kask narciarski POC. Kaski te pochodzą od szwedzkiego producenta, który doskonale wie, co jest najważniejsze podczas ochrony głowy.

Jako że misją firmy POC jest minimalizowanie skutków upadków podczas uprawiania sportów zimowych, kaski spełniają wszelkie normy jakościowe. Chronią głowę, nie dopuszczając do poważniejszych urazów w momencie upadku. Dodatkowo firma stara się propagować zdrowy, aktywny i przede wszystkim bezpieczny tryb życia, dlatego dokłada wszelkich starań do tego, by użytkownicy ich kasków byli zadowoleni.

Kask narciarski POC

Kask narciarski POC to nie tylko ochrona głowy. To również styl i design w jednym. Producent produkuje kaski i dla kobiet, i dla mężczyzn, i dla dzieci. Znajdą się więc i czarne, i różowe i kolorowe kaski. Zabieg ten nie służy jedynie samemu wyglądowi. Bynajmniej! Kolorowe kaski sprawiają, że sportowiec jest bardziej widoczny. To z kolei pozwala uniknąć wielu nieprzyjemnych sytuacji, zwłaszcza podczas wieczornych i nocnych wojaży na stokach narciarskich.

Kaski są potrzebne i nie należy na nich oszczędzać. Zdrowie ma się tylko jedno, a od takiego kasku może naprawdę wiele zależeć.