Dlaczego warto odwiedzić Beskid Śląski?

Noclegi

Wybierasz się na wędrówki w Beskidzie Śląskim? To wyjątkowo piękny rejon, który wciąż jest odkrywany przez turystów. Dobra baza noclegowa, piękne trasy piesze, rowerowe i narciarskie dodatkowo zachęcają do przyjazdu.

Czym urzeka Beskid Śląski?

Pasmo Beskidu Śląskiego położone jest przy granicy z Czechami i Słowacją. Te piękne góry szczególnie doceniają mieszkańcy aglomeracji katowickiej, z Katowic jest tu tylko ok. 80 km. Dobra sieć dróg i szlaków kolejowych sprawia, że bez problemu można się tu dostać.Skrzyczne, Klimczok, Czantoria, Barania Góra czy mniej znana Malinowska Skała zachęcają do odwiedzin o każdej porze roku. Mnóstwo szlaków pieszych, rowerowych i narciarskich pozwala wędrować i podziwiać wspaniałą przyrodę. Warto też zaglądać do miejsc mało znanych, bo są równie piękne i ciekawe, choć nie zawsze łatwo do nich dotrzeć.

Wisła – stolica Beskidu

Za niepisaną stolicę Beskidu Śląskiego uznaje się Wisłę. Ta pięknie położona miejscowość od dawna przyciąga turystów i osoby, które po prostu chcą wypocząć. Wypoczynek ułatwia dobra baza noclegowa. Polecane są np. apartamenty Kamienna Wisła takich uroczo położonych hoteli ma sporo.Do Wisły warto przyjechać o każdej porze roku. Zimą oczywiście królują sporty zimowe. Pozostałe pory roku są lepsze do pieszych wędrówek, choć i zimą warto pospacerować po okolicznych górskich szlakach. Nie zawiodą się fani grzybobrania, bo okoliczne lasy obfitują w nie tylko w prawdziwki, ale i wiele innych jadalnych gatunków.Warto zwiedzić tutejsze zabytki i muzea. W Wiśle jest ich całkiem sporo. Miłośnicy sportu, a szczególnie skoków narciarskich obowiązkowo muszą zajrzeć na tutejsze skocznie oraz do Muzeum Adama Małysza.

Noclegi dla każdego

Każdy turysta jest w Wiśle chętnie przyjmowany. Doskonała baza gastronomiczna i noclegowa pozwalają cieszyć się wypoczynkiem bez większych problemów (poza wyborem, gdzie iść). Jeśli lubisz swobodę, dobre warunki i wieczorną zabawę, wynajmij Apartament Wisła centrum oferuje ich sporo. Wiele osób poleca apartament Kamienna Wisła z jego okien wygląda ponoć najpiękniej. Jeśli jednak wolisz noclegi nieco dalej od centrum, to do wyboru masz jeszcze wiele ciekawych hoteli pensjonatów w bardzo zróżnicowanych cenach i standardzie. Nawet w pełni sezonu zawsze znajdziesz tutaj nocleg.