W mieście Ojca Mateusza

Noclegi

Sandomierz to polski Rzym. Piękna architektura, bogate zabytki, przyjemne restauracje i kawiarnie. To wszystko decyduje o niebywałej atmosferze jaka unosi się w tym mieście. Niesamowity klimat sprawia, że do miasta chce się wracać i zostawać na dłużej. Wszystko to zostało odkryte dzięki popularności serialu Ojciec Mateusz.

Zabytki Sandomierza

Sandomierz to perła architektury sakralnej. Wiele w nim zabytkowych kościołów ale najpiękniejsza jest bazylika katedralna. Gotycka budowla z czternastego wieku nadal urzeka swoim pięknem i strzelistymi wieżami. Wnętrze jest mieszanką różnych stylów, które zmieniały się na przestrzeni wieków. Wartymi zobaczenia są także dawny klasztor ojców dominikanów i kościół katolicki pod wezwaniem świętego Jakuba. Niezwykle wartościowe pod względem wizualnym jest zwiedzenie pałacu biskupów.

To monumentalna budowla wzniesiona w dziewiętnastym wieku. Warte zobaczenia są także inne kościoły: pod wezwaniem świętego Michała, pod wezwaniem świętego Pawła, a także ten pod wezwaniem Ducha Świętego. Do zabytków sakralnych zaliczyć trzeba też dawną Synagogę. Wybudowana w siedemnastym wieku, aktualnie jest siedzibą Archiwum Państwowego.

Wygodne pokoje w Sandomierzu

Sandomierz pod względem bazy noclegowej intensywnie się rozwinął. Wygodne pokoje w Sandomierzu oferowane są w wielu standardach i obszarach miasta. Fakt, że na fali popularności serialu Ojciec Mateusz turyści zaczęli zjeżdżać się tłumnie do miasta wpłynął na to, że wygodne pokoje do wynajęcia w Sandomierzu dostępne są po obu stronach Wisły. Także w części bardziej przemysłowej. Fakt jest taki, że większość turystów wybiera noclegi blisko centrum, gdzie mogą zwiedzić zadbany Ratusz o wyjątkowej piękności. Dodatkowo dostępna jest także Podziemna Trasa Turystyczna w podziemiach i piwnicach sandomierskiego Rynku. Wygodne pokoje w Sandomierzu w centrum pozwalają się cieszyć także atrakcyjnymi restauracjami i kafejkami w jego obrębie. Inne lokalizacje wymagają poruszania się komunikacją publiczną czy samochodową. Duża popularność zyskują także rowery i hulajnogi elektryczne, które doskonale sprawdzają się w tym ciasnym zabytkowym mieście. Pokoje w części przemysłowej są za to relatywnie tańsze i łatwiej dostępne, nawet od ręki. Warto dopasować wygodne pokoje w Sandomierzu do własnych potrzeb.