Wypoczynek nad morzem przez cały rok

Noclegi

Morze Bałtyckie jest wyjątkowo popularne w czasie letnich kanikuł. Ale czy rzeczywiście tylko latem warto tu przyjechać? Okazuje się, że także inne pory roku mogą być nad morzem wyjątkowo ciekawe i przyjemne.

Latem jest tłoczno

Polacy od lat wybierają na letnie wyjazdy morze i góry. Morze Bałtyckie, choć nie zawsze ciepłe, jest wyjątkowo popularne, choć w przystępnych cenach można wyjechać nad cieplejsze południowe morza.Co Polaków ciągnie nad morze? Oczywiście możliwość plażowania, bo polskie plaże są wyjątkowo piękne. W większości szerokie, pokryte drobnym złocistym piaskiem, wręcz zachęcają do odpoczynku i spaceru. Zwykle niezbyt ciepła woda i tak przyciąga miłośników morskich kąpieli. Do tego dochodzi możliwość zbierania nadmorskiego złota, czyli bursztynu.Nadmorskie miejscowości wykorzystują przywiązanie Polaków do Bałtyku i proponują wiele atrakcji oraz coraz lepszą bazę noclegową i gastronomiczną. Nie oznacza to jednak, że o dobre miejsca noclegowe w sezonie jest łatwo.

Sylwester nad morzem

A może warto zmienić swoje przyzwyczajenia i pojechać nad morze w innej porze roku? Na przykład na sylwestra? Obecnie bez problemu można wynająć domki nad morzem na sylwestra. Są one zwykle odpowiednio wyposażone, więc bez problemu można w nich zorganizować zimowy wyjazd. Sylwester nad morzem będzie doskonałą alternatywą dla typowej domówki czy wyjazdu w zatłoczone góry.

Jak go spędzić? Można zorganizować samemu w kilka osób lub skorzystać z imprezy, którą na pewno organizuje jakiś miejscowy lokal. Poza tym domki nad morzem na sylwestra są zwykle tańsze niż latem.A po sylwestrze warto zostać jeszcze kilka dni na prawdziwy odpoczynek. Organizm na pewno podziękuje za spacery nad morzem i wdychanie rozpylonego jodu. Spokój i cisza pozwolą wspaniale wypocząć. Dodatkowo można poszukać bursztynów czy skamieniałości.

Jesień i wiosna nad morzem

Równie ciekawy może się okazać wiosenny lub jesienny pobyt nad morzem. Wiosną można tu spędzić np. Wielkanoc. Noclegi zapewne będą tańsze niż wynajęte domki nad morzem na sylwestra. Spacery po plaży, zwiedzanie licznych zabytków i zapoznawanie się z kulturą może być wspaniałym doświadczeniem.Jesienią warto przyjechać na grzyby. Nadmorskie lasy zwykle nie zawodzą, a grzybiarzy w nich z reguły jest dużo mniej niż w znanych kompleksach leśnych. Dlatego warto odwiedzać polskie wybrzeże Bałtyku nie tylko latem. Każda pora roku jest tu wyjątkowa i dająca sporo możliwości wypoczynku.