Gdzie się zatrzymać w Szczyrku?

Noclegi

Beskid Śląski to niezwykle atrakcyjny region turystyczny, który obfituje nie tylko w malownicze piesze szlaki, ale także trasy rowerowe i przede wszystkim narciarskie. Jednym z najważniejszych miejsc jest Szczyrk, który warto odwiedzić zarówno zimą, jak i o każdej innej porze roku.

Gdzie się zatrzymać?

Szczyrk jest miastem, które ma do zaoferowania różnego rodzaju Apartamenty szczyrk, zlokalizowane zarówno w samym centrum, na obrzeżach, jak i schroniska górskie czynne przy największych wzniesieniach tej okolicy, czyli Skrzyczne i Klimczok. Szczyrk noclegi to oferta bardzo urozmaicona i w bardzo różnym przedziale cenowym, więc każdy znajdzie Szczyrk apartamenty adekwatne do swoich oczekiwań. Baza noclegowa czynna jest cały rok, ale największe oblężenie przeżywa w czasie zimy.

Szczyrk apartamenty zimą

Do tego malowniczego miasteczka zimą przybywają przede wszystkim miłośnicy śnieżnego szaleństwa. Główny ośrodek narciarski to oczywiście Skrzyczne, a w samym Szczyrku czynna jest największa liczba wyciągów. Nie brakuje także pozostałego zaplecza narciarskiego, czyli szkółek i wypożyczalni.

Oprócz stoków, wyciągów i skoczni, z których ucieszą się przede wszystkim fani szybkiej jazdy na nartach, w Szczyrku znajdują się także inne atrakcje, w tym między innymi ciekawa trasa do uprawiania narciarstwa biegowego. Apartamenty Szczyrk są świetnie dostosowane do turystyki typowo zimowej.

Szczyrk noclegi w pozostałych porach roku

To bogate w atrakcje miasteczko warto odwiedzać także w innych porach roku. Szlaki turystyczne do pokonywania pieszo są równie atrakcyjne i dostosowane do bardzo różnego rodzaju turystów, w tym także dla dzieci. Oprócz Skrzycznego i Klimoczoka, warto także zajrzeć na ścieżkę nad Żylicą, Szyndzielnię oraz odwiedzić Sanktuarium na Górce i Sanktuarium Św. Jakuba Apostoła.

Bogate zaplecze gastronomiczne

W Szczyrku oprócz bogatej oferty apartamentów Szczyrk znajdziemy także świetne zaplecze gastronomiczne. Góralskie chaty nie dość, że zachęcają świetnym klimatem, to także różnorodną ofertą potraw regionalnych. Za dnia można więc zażywać adekwatnie od pory roku albo białego szaleństwa, albo pieszych lub rowerowych wycieczek, a wieczorem miło spędzić czas delektując się regionalnymi potrawami w jednym z dostępnych lokali gastronomicznych.